antalya
ANTĀLIJA
Zelta smilšu pludmales un vieta, ko ieskauj stāsti

Atvaļinājums Antālijā

Piejūras ielas, sauļošanās vietas, elpu aizraujoši pieminekļi, kristāldzidra jūra, to visu ieskauj no 3 pusēm augstie kalni, garantēs satriecošu skatu. Šeit ir patiesi unikāla atmosfēra. Pilsētas leģenda vēsta, ka pēc Pergamas valdnieka Attala II pavēles, viņa padotajiem bija jāatrod skaistu vietu, kas līdzinātos kā paradīzei uz zemes. Pagāja ilgs laiks, līdzko viņa padotie atrada šo vietu. Tiek uzskatīts, ka pilsēta bija dodibinātā apmēram 150. gadā pirms mūsu ēras.


Atpūta Antālijā

Antālija tiek uzskatīta par Turcijas Rivjēras galvaspilsētu, kur saule ir gandrīz 300 dienas gadā. Šis reģions ir slavens ar savām citrusaugļu plantācijām, un pilsētas simbols ir apelsīns, tāpēc pilsētas apļveida krustojumos Jūs varat redzēt lielas oranžas bumbas. Kopš 1963. gada Antālijā notiek kino festivāls "Zelta apelsīns" ("Altin Portakal Filim Festivali"), kura specializācija ir Eiropas un Āzijas kino. Romiešu pieminekļu apvienojums ar austrumu arhitektūru piešķir šarmu pilsētas vēsturiskajai daļai. Šauras ieliņas, koka mājas, vecas mošejas un veikali rada unikālu atmosfēru. Antālijas vizītkarte ir Yivli Minaret mošeja. To uzcēla Seldžuka sultāna Ala ad-Din Kay Qubadh I valdīšanas laikā. Minareta struktūru veido sarkanie ķieģeļi un zilganzaļās keramikas flīzes, tās augstums sasniedz ir 38 metrus. Pieminēšanas vērts ir arī Pulksteņa tornis un Tekeli Konaklari - atjaunotu osmaņu koka māju rajons, kur kādreiz dzīvoja Tekeli Lala Mehmed-pašā. Ostā, tieši pie jūras, atrodas Hidirlik Kulesi tornis, kas sākotnēji kalpoja kā bāka, bet mūsu ēras otrajā gadsimtā veica aizsargfunkciju. Arī jamīn Adriana vārti, kas ir vieni no interesantākajiem romiešu laikmeta pieminekļiem (2. gadsimts pirms mūsu ēras). Tas tika uzceltas par godu valdnieka vizītei Antālijā. Vārti sastāv no trim arkām un četrām jonu kolonnām. Vecās ielas fragmentā zem arkas, kas pārklāts ar stiklu, jūs varat redzēt senus kokgriezumus, kur attēloti tirgotāji un ceļotāji, kas dodas uz Antāliju. Otrajā gadsimtā Aspendos bija ļoti nozīmīga šī reģiona pilsēta. Tā tika nopostīta un pēc tam atjaunota romiešiem, tāpēc pilsēta joprojām ir romiešu pieminekļi līdz mūsdienām.Bet apmēram 20 km attālumā no Antālijas Jūs atradīsiet senās pilsētas Pergas drupas, kas savulaik bija viena no skaistākajām Mazāzijas pilsētām. Kopš seniem laikiem vislabāk saglabājies ir teātris un stadions. Viens no daudzajiem pilsētas apskates objektiem ir Dīdenas un Kuršunlu ūdenskritumi. Ir vērts apmeklēt Karaalioglu parku, kas atrodas uz austrumiem no ostas, ar eksotiskiem ziediem un palmām, no kurienes paveras skaists skats uz kalniem un Antāliju.

Antālija 2022

Antālija tas ir ne tikai tūrisma centrs, bet arī starptautisko kongresu un biznesa tikšanās vieta. 2021. gada vasaras sezonai mēs esam sagatavojuši 5* luksusa viesnīcas Antālijas reģionā saskaņā ar ēdināšanas sistēmu "ultra viss iekļauts” un “viss iekļauts”, kas atrodas gleznainajos Kundu un Lara kūrortos gar pašu pludmali.

Antālija - karte
Laika apstākļi
Antālija
Šobrīd
04/06/2023
mākoņains

saullēkts : 05:39:01
saulriets : 20:12:36

temperatūra
22oC
05/06/2023
Pirmdiena
lietus

temperatūra

Diena
25oC

Nakts
22oC
06/06/2023
Otrdiena
skaidrs laiks

temperatūra

Diena
27oC

Nakts
24oC
07/06/2023
Trešdiena
mākoņains

temperatūra

Diena
29oC

Nakts
25oC
08/06/2023
Ceturtdiena
mākoņains

temperatūra

Diena
29oC

Nakts
24oC
09/06/2023
Piektdiena
smidzina

temperatūra

Diena
28oC

Nakts
24oC

Noderīga informācija

  • Laika josla: laika starpība ar Latviju +1 stunda (ziemā), vasarā laika starpības nav.
  • Lidojuma laiks: aptuveni 3 stundas.
  • Valoda: oficālā valsts valoda turku, bet Jūs kūrortos varat sazināties angļu vai krievu valodā.
  • Vīza: pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus no atgriešanās dienas Latvijā. Latvijas pilsoņiem vīza ieceļošanai nav nepieciešama, Latvijas nepilsoņiem ir nepieciešama vīza.
  • Reliģija: oficiāli Turcija ir laicīga valsts, bet 99% no turkiem ir musulmaņi.
  • Galvaspilsēta: Ankara, bet lielākā pilsēta ir Stambula (aptuvēni 12 miljoni iedzīvotāju).
  • Valūta: Vietējā valūta - turku lira. Ir vērts ņemt līdzi dolārus vai eiro, jo jūs varat arī bieži norēķināties šajās valūtās.
  • Antālijas klimats: ceļojumu sezona Antālijā sākas aprīlī un ilgst līdz oktobra beigām. Lielākā daļa pludmales cienītāju ceļo jūlijā un augustā. Ir vērts apsvērt arī atpūtu ārpus augstas sezonas, kad nav tik karsts, bet joprojām var peldēties un sauļoties.

Antālijas pludmales

Garākā, populārākā un skaistākā Antālijas pludmale ir Konyaalti Plaji, kas atrodas pilsētas austrumu daļā, akmeņainā krastā. Mazā Marmeli Banyo pludmale ir vistuvāk pilsētas centram. Smilšainā Lara pludmale atrodas pilsētas austrumu daļā, apmēram 11 km attālumā no centra. Tās tuvumā ir daudz modernu viesnīcu, kuras iecienījuši atpūtnieki, lai pavadītu savu vasaras atvaļinājumu.
Ieteicamie piedāvājumi
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty

Ieteicamās viesnīcas Antālijā

Saulainās piekrastes ielas, iespaidīgie pieminekļi, kristāldzidrā jūra un Taurus kalni rada unikālu Antālijas dabas ainavu. Aplūkojiet viesnīcas, kuras mēs iesakām Antālijas reģionā un izvēlieties kādu no tām, lai izbaudiet saulainu un jauku atpūtu.