side
SIDE
Šeit pagātne satiekas ar tagadni

Atvaļinājums Sidē

Pilsēta atrodas Turcijas dienvidos ar senu un bagātu vēsturi, kuras pēdu nospiedumi ir saglabājušās līdz mūsdienām. Atpūta Sidē ir galvenokārt iespēja apskatīt seno pieminekļu drupas (persiešu, grieķu, romiešu mantojuma ziņā). Vecpilsētā pastāvēja slavenā pirātu rezidence – šeit tika pārdoti vergi.Šodien reģions ir populārs tūrisma galamērķis, kas pārsteidz ar savu neparasto dabas ainavu. Smilšu pludmale, apelsīnu koki, bet zilais ūdens ir paradīze ūdens sporta veidu cienītājiem. Šaurās ieliņas ir pilnas ar kafejnīcām, restorāniem, kā arī suvenīru un kulinārijas veikaliem. Atpūta Sidē ir lieliska vieta, kur nobaudīt vietējos ēdienus. Virtuvē tiek gatavoti augļi un dārzeņi no vietējām plantācijām, piemēram, pipari, tomāti, ķirbji, cukini, vīģes vai olīvas.


Side 2021

Turcija jau ir kļuvusi par populāru atpūtas virzienu. Kā pieredzējuši organizatori, mēs pievērsīsim uzmanību daudziem sīkumiem, tādējādi cenšoties panākt, lai jūs atpūstos bez raizēm. Ja gribat burvīgo atpūtu, Side ir ļoti laba izvēle. Apgabals atšķiras ar daudziem seniem pieminekļiem. Šeit jūs atradīsiet teātra, bibliotēkas, Atēnas un Apollona drupas. Pilsētā ir arī agora ar daudzām kolonnām.Tāpat ir vērts apmeklēt Senlietu muzeju, kas atrodas Romas pirtī.

Šis Turcijas reģions ir arī lielisks izbraukšānas punkts uz citiem galamērķiem.Vairāk nekā 30 km attālumā no kūrorta atrodas Romas amfiteātra Aspendos drupas, kurā savulaik ietilpa aptuveni 15 000 skatītāju. Tas apkārtnē tika uzcelta mūsdienīga arēna ar daudziem kultūras pasākumiem, tostarp Starptautiskais operas un baleta festivāls. Adrenalīna cienītājiem piedāvājam braukt ar piepūšamiem plostiem un reizē apbrīnot Koprulu kanjonu. Brīnišķīgas atmiņas paliks pēc delfinārija apmeklējuma. Šī ir īpaši lieliska izvēle ģimenēm ar bērniem.

Noderīga informācija

  • Laika josla: laika starpība ar Latviju +1 stunda (ziemā), vasarā laika starpības nav.
  • Lidojuma laiks: aptuveni 3 stundas.
  • Valoda: oficālā valsts valoda turku, bet Jūs kūrortos varat sazināties angļu vai krievu valodā.
  • Vīza: pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus no atgriešanās dienas Latvijā. Latvijas pilsoņiem vīza ieceļošanai nav nepieciešama, Latvijas nepilsoņiem ir nepieciešama vīza.
  • Reliģija: oficiāli Turcija ir laicīga valsts, bet 99% no turkiem ir musulmaņi.
  • Galvaspilsēta: Ankara, bet lielākā pilsēta ir Stambula (aptuvēni 12 miljoni iedzīvotāju).
  • Valūta: Vietējā valūta - turku lira. Ir vērts ņemt līdzi dolārus vai eiro, jo jūs varat arī bieži norēķināties šajās valūtās.
  • Valoda: turku, bet bez problēmām jūs varat sazināties angļu vai krievu valodā
Side - karte
Laika apstākļi
Side
Šobrīd
20/01/2022
skaidrs laiks

saullēkts : 07:04:34
saulriets : 17:06:19

temperatūra
5oC
21/01/2022
Piektdiena
smidzina

temperatūra

Diena
10oC

Nakts
10oC
22/01/2022
Sestdiena
stiprs lietus

temperatūra

Diena
13oC

Nakts
14oC
23/01/2022
Svētdiena
smidzina

temperatūra

Diena
7oC

Nakts
4oC
24/01/2022
Pirmdiena
skaidrs laiks

temperatūra

Diena
6oC

Nakts
5oC
25/01/2022
Otrdiena
lietus un sniegs

temperatūra

Diena
7oC

Nakts
2oC

Klimats Sidē

Šeit ir raksturīgs subtropiskais klimats, kas atšķiras ar saulaino un siltu laiku, un maigu ziemu. Aukstākais laiks janvārī ir aptuveni 15 grādi pēc Celsija. Ja plānojat atvaļinājumu, apmeklējiet Side no aprīļa līdz oktobrim. Šis periods, kad saule spīd vairāk nekā 10 stundas dienā, bet temperatūra pārsniedz 25 grādus pēc Celsija (vissiltākajos mēnešos temperatūra pārsniedz 30 grādus pēc Celsija). Šie ir optimālie laika apstākļi, lai sauļotos un peldētos jūrā, taču neaizmirstiet paņemt krēmus ar augstu aizsardzības filtru, lai pasargātu no UV stariem.

Sidē reģions

Daļa no senās pilsētas Vidusjūras piekrastē ir pelnījusi ceļotāju uzmanību. Var redzēt arī citus vēsturiskus pieminekļus papildus pie Apollona tempļa drupam.

Ieteicamie piedāvājumi
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty

Ieteicamās viesnīcas Sidē

Atlasītās viesnīcas šajā reģionā garantē Jums komfortāblu atpūtu pazīstamos viesnīcas tīklos. Sidē 2021. g. piedāvājumā ietilpst viesnīcas ģimenēm ar bērniem, pāriem vai draugu kompānijām, kā arī individuālajiem ceļotājiem.