Pašlaik daudzas pasaules valstis pieprasa apmeklētājiem, pirms ierašanās valstī veikt COVID-19 PCR testu, to nepieciešams darīt ne ātrāk kā 72 stundas. Ārlietu ministrijas vietnē pastāvīgi tiek atjaunināta noderīga informācija par došanos uz ārvalstīm, lūdzu iepazīties ar informāciju https://mfa.gov.lv.
Izlidojot: Ielidojot Latvijā:

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Ēģiptes varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

 • Personas, kuras pabeigušas Covid-19 vakcinācijas pilnu kursu (ieskaitot, viena J&J vakcīna), un kopš pēdējās vakcīnas devas saņemšanas pagājušas vismaz 14 dienas, var ieceļot Ēģiptē, uzrādot izdrukātu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu angļu valodā ar QR kodu.
 • Personām, kas nav veikušas Covid-19 vakcināciju vai kurām ir tikai viena vakcīna un/vai pārslimošanas sertifikāts, ieceļojot Ēģiptē jāuzrāda izdrukāts Covid-19 PCR vai antigēnu testa negatīvs rezultāts. PCR testa rezultāts jāiegūst ne agrāk par 72 stundām, antigēnu testa rezultāts - ne agrāk par 24 stundām, kopš pēdējā lidojuma uz Ēģipti izlidošanas.

Bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, tests nav jāveic.

 • Ieceļotājiem jāuzrāda derīga ceļojuma apdrošināšanas polise, kurā ir iekļauta arī personas repatriācija uz mītnes zemi smagas saslimšanas vai nāves gadījumā.

Vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Ēģiptē ir vajadzīga vīza. Saskaņā ar Ēģiptes sniegto informāciju Latvijas pilsoņi pirms ceļojuma var noformēt elektronisko vīzu, ko iespējams saņemt tikai Ēģiptes oficiālajā tīmekļa vietnē: www.visa2egypt.gov.eg. Elektroniskai vīzai ir jāpiesakās vismaz septiņas dienas pirms plānotā ceļojuma. Vīzas atteikuma vai pieteikuma anulēšanas gadījumā, t.sk., ja vīzu anketa aizpildīta nepilnīgi vai kļūdaini, valsts nodeva netiek atmaksāta.

Pagaidām Latvijas pilsoņi Ēģiptes vīzu var saņemt arī uz robežas, ieceļojot Ēģiptē. Vienreizējas vīzas nodeva ir 25 ASV dolāri, daudzkārtējas – 60 ASV dolāri. Samaksa veicama bankas filiālē robežas šķērsošanas vietā.

Latvijas nepilsoņiem vīza jāsaņem pirms ceļojuma kādā no Ēģiptes diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām. Ārlietu ministrija aicina pirms došanās uz Ēģipti par vīzas saņemšanas kārtību sazināties ar Latvijā akreditēto Ēģiptes vēstniecību Zviedrijā.

Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Vairāk informācijas ĀM mājas lapā.

No 01.04.2022. ir atcelta prasība ieceļošanai Latvijā uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa apliecinājumu.

Izlidojot: Ielidojot Latvijā:

Sākot ar 2022. gada 3. martu ir noteiktas jaunas prasības ieceļošanai Turcijas Republikā.

Ieceļošanai jāuzrādā viens no zemāk minētajiem dokumentiem:

 • uzrāda 2 (divu) Covid-19 vakcīnu saņemšanu apliecinošus dokumentus (PVO noteiktās vai Turcijā ārkārtas situācijā lietošanai atļautās vakcīnas) vai 1 (viena) Johnson&Johnson vakcīnas deva, ja pēdējā vakcinācija ir notikusi vismaz 14 dienas pirms ieceļošanas,
 • vai pierādījumus par Covid-19 pārslimošanu pēdējo 6 (sešu) mēnešu laikā, sākot ar 28.dienu kopš pirmā pozitīvā PCR testa rezultāta,
 • vai negatīvu PCR testu pēdējo 72 stundu laikā, vai ātro antigēnu testu rezultātu pēdējo 48 stundu laikā.

Pasažieriem, kas jaunāki par 12 gadiem, lai ieceļotu Turcijā nav jāuzrāda PCR/ antigēnu testa rezultāti vai vakcinācijas sertifikāts.

Vakcinācijas sertifikātu un/vai PCR/antigēnu testu rezultātu esamības pārbaudi pasažieriem veiks aviopārvadātāju pārstāvji, pirms atļaut personai reģistrēties lidojumam. Pasažieri, kas nevarēs uzrādīt attiecīgus dokumentus, lidojumam netiks reģistrēti.

Ir atcelta prasība uzrādīt HES kodus.

No 01.04.2022. ir atcelta prasība ieceļošanai Latvijā uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa apliecinājumu.

Izlidojot: Ielidojot Latvijā:

No 01.05.2022 visiem ceļotājiem, kas ierodas Grieķijā neatkarīgi no viņu izcelsmes valsts, vairs nav jāuzrāda derīgs vakcinācijas sertifikāts vai atveseļošanās no COVID-19 vai negatīva testa rezultāts (PCR vai ātrā antigēna tests).

No 15.03.2022 vairs nav obligāti jāaizpilda pasažieru meklētāja veidlapa (PLF) https://travel.gov.gr/#/. Pēc vēlēšanās var aizpildīt, tādā gadījumā tas jādara vismaz 24 stundas pirms ceļojuma. Veidlapai jābūt izdrukātai vai pieejamai mobilajā ierīcē. Uz ģimeni var izpildīt vienu PLF formu.

Detalizēta informācija par minētajām un citām ieceļošanas prasībām Grieķijā atrodama mājaslapā: travel.gov.gr

 1. Vakcinācijas sertifikāts (vakcinācija pabeigta vismaz četrpadsmit (14) dienas pirms ieceļošanas) ir derīgs 9 mēnešus kopš pamata vakcinācijas kursa beigām un pēc balasta vakcīnas saņemšanas derīgs bez derīguma ierobežojuma.
 2. Atveseļošanās sertifikāts, kas izdots 14 dienas pēc pirmā pozitīvā Covid-19 testa (PCR VAI Rapid antigēnu testa) ir derīgs 180 dienas.
  • Nevakcinētas personas uzrāda negatīvus Covid 19 testa rezultātus, proti, 1) negatīvu molekulārā testa rezultātu (PCR), kas veikts līdz 72 stundām pirms plānotās ieceļošanas vai 2) negatīva ātrās antigēna testa rezultāta, kas veikts līdz 24 stundām pirms plānotās saņemšanas.

Bērni līdz 5 gadiem ir atbīvoti no iepriekšminētām prasībām.

Visiem ceļotājiem, kas ierodas Grieķijā, neatkarīgi no viņu rīcībā esošā sertifikāta, var piemērot izlases veida obligāto molekulāro testu (PCR) vai ātro antigēnu testu attiecībā uz COVID-19. Ja persona tiek aicināta veikt papildu testu, lūdzu ņemt vērā, ka testēšana ir obligāta. Atteikuma gadījumā iestādes patur tiesības atteikt ieceļošanu valstī.

Detalizēta informācija par minētajām un citām ieceļošanas prasībām Grieķijā atrodama mājaslapā: travel.gov.gr

No 01.04.2022. ir atcelta prasība ieceļošanai Latvijā uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa apliecinājumu.

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai Covid-19 pārslimojušajiem jāievēro pašizolācija?

Pašizolācija pārslimojušajiem jāievēro tad, ja esi ieradies no īpaši augsta riska (emergency brake) valsts. Šo valstu saraksts publicēts SPKC tīmekļvietnē.

 • Ja tūrists jau ir vakcinēts pret Covid-19 ar pilnu vakcīnas devu un ir pagājušas 15 dienas no pēdējas vakcinācijas, jāizdrukā digitālais sertifikāts covid19sertifikats.lv vai jāpaņem no ārsta veidlapa “Apliecinājums par personas vakcināciju pret Covid-19” https://bit.ly/3iLrbyA) pārejas periodā līdz 1.septembrim Šajā gadījumā tūrists ir atbrīvots no prasības uzrādīt negatīva Covid-19 testa rezultātu lidojumam uz Latviju. Šiem tūristiem nav nepieciešams veikt testu ieceļojot Latvijā. Nav jāievero pašizolācija.

Kādos gadījumos pret Covid-19 vakcinētajam tomēr jāveic Covid-19 tests?

Pat ja esi vakcinēts, testu pirms un pēc iebraukšanas Latvijā Tev jāveic:

Ierodoties Latvijā no īpaši augsta riska (emergency break) valstīm, kuru saraksts publicēts SPKC tīmekļvietnē;

ierodoties no augsta riska trešajām valstīm (valstīm ārpus ES, EEZ, Šveices un Apvienotās karalistes), kur Covid-19 saslimstības rādītājs ir lielāks par 75 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem 14 dienu periodā, ja Tev nav ES atzīta digitālā Covid-19 sertifikāta.Vai pret Covid-19 vakcinētiem ceļotājiem Latvijā ir jāievēro pašizolācija?

Ja Tu esi vakcinēts un Tev ir ES atzīts digitālais Covid-19 sertifikāts, Tu vari neievērot pašizolāciju, izņemot gadījumus, ja esi ieradies no īpaši augsta riska (emergency break) valsts. Šo valstu saraksts ir publicēts SPKC tīmekļvietnē;

 • Parējie. Ja tūrists nav saņēmis pilnu vakcīnas devu vai kopš pēdējas vakcinācijas devas saņemšanas vēl nav pagājušas 14 dienas. Ja cilvēks nav izslimojis vai nevar to pierādīt saskaņā ar augstāk minētajiem noteikumiem. Tad obligāti ir nepieciešams negatīvs Covid-19 PCR tests, 72 stundu periodā pirms ieceļošanas Turcijā, vai antigēnu tests, veikts ne agrāk kā 24 stundas pirms ieceļošanas. Testiem jābūt angļu valodā. Šiem tūristiem arī par saviem līdzekļiem jāveic tests uzreiz pēc ieceļošanas Latvijā. 24 h laikā pēc atlidošanas tests jāveic tuvākajā testēšanas punktā, obligāti veicot testa rezervāciju pirms lidojuma uz Latviju. Gaidot testa rezultātu, tūristam jāpaliek savā dzīvesvietā vai vai kādā no LIAA tūristu mītņu sarakstā norādītajām tūristu mītnēm.

Bezkontakta analīžu nodošanas / pieņemšanas punkti

Ja testa rezultāts ir negatīvs:

 • personai jāveic 10 dienu pašizolēšanās savā dzīvesvietā. Pozitīva testa rezultāta gadījumā, vai ja tests nav veikts, personai ir jāizolējas kādā no LIAA mājaslapā publicētajām viesnīcā. Testa un viesnīcas izmaksas sedz ceļotājs!
 • persona var doties pašizolācijā uz savu dzīvesvietu, kur ievēro noteiktos ierobežojumus.
 • Ja testu veikt nav iespējams, persona nekavējoties dodas pašizolācijā uz tūristu mītni no LIAA saraksta, un paliek tur līdz brīdim, kamēr tests tiek veikts.

Ja testa rezultāts ir pozitīvs:

 • persona atzīmē informāciju informācijas sistēmā tīmekļvietnē covidpass.lv un nekavējoties dodas pašizolācijā (vai turpina izolāciju) brīvi izvēlētā Latvijas tūristu mītnē no LIAA administrētā tūristu mītņu saraksta, kam ir izstrādāti nepieciešamie drošības protokoli;
 • persona informē tūristu mītni par nebūtiskā ieceļotāja no trešajām valstīm bez testa vai ar pozitīvu testu statusu.

Šiem tūristiem jāpaliek pašizolācijā 10 dienas, ir iespējams veikt atkārtoto testu 7.dienā un ja tests ir negatīvs ir atļauts pārtraukt pašizolāciju. Rezultāts jāfiksē testēšanas sertifikātā.

Bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nav jāveic.

Pašizolāciju var neievērot bērni līdz 12 gadu vecumam (līdz 2021.gada 1.septembrim – arī pārējie nepilngadīgie), kas ceļo kopā ar pieaugušajiem, kuri atbrīvoti no pašizolācijas prasības. Tomēr šādos gadījumos bērni 10 dienas kopš izbraukšanas augsta riska valsts neveido ciešus kontaktus ar personām ārpus savas mājsaimniecības, neapmeklē publiskus pasākumus, bērnu kolektīvus, neizmanto sabiedrisko transportu.

Ja plāno ierasties Latvijā, tīmekļvietnē Covidpass.lv ir jāaizpilda e-apliecinājums vismaz 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā:

 • Apliecinājumā jānorāda savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, kontakttālruni saziņai un faktiskās dzīvesvietas adresi, kurā ceļotājs būs sasniedzams, kā arī valstis un izbraukšanas datumus, kurās cilvēks uzturējies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijā;
 • Pēc apliecinājuma aizpildīšanas tīmekļvietnē un savā e-pastā tiek saņemts QR kodu. Ja QR kods ir pazaudēts, to var atjaunot vietnē covidpass.lv.

Valstu saslimšanas rādītāji un īpaši augsta riska (emergency break) valstu saraksts ir atrodams SPKC tīmekļvietnē.

Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē var iepazīties ar informāciju par došanos uz ārvalstīm un ieceļošanu Latvijā Covid-19 ierobežojumu laikā.

Ceļojumu apdrošināšana

 • Ceļojuma apdrošināšana Jums ir nepieciešama katru reizi, kad Jūs izbraucat no Latvijas. Tas var būt komandējums, atvaļinājums ārzemēs, ceļojums uz slēpošanas kūrortu vai izglītojoša ekskursija. Parūpējieties par savu ceļojuma apdrošināšanu, neriskējiet. Tūroperators CORAL TRAVEL Latvia SIA iesaka iegādāties medicīnisko izdevumu, kas var rasties ceļojuma laikā, apdrošināšanu. Šāda veida apdrošināšana atlīdzina nepieciešamās medicīniskās palīdzības izmaksas, kā arī repatriācijas izmaksas. Tāpat arī iesakām iepazīties ar pašreizējo nepieciešamās medicīniskās aprūpes apdrošināšanu Covid-19 uzliesmojuma laikā, un ar citiem apdrošināšanas veidiem, piemēram, ceļojuma atcelšanas apdrošināšanu, nokavēta savienotā reisa apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu u.c. Mēs iesakām rūpīgi izlasīt apdrošināšanas nosacījumus un izņēmumus, un izvēlēties sev piemērotāko apdrošināšanu.
 • Lūdzu, ņemiet vērā, ka neapdrošinātiem cilvēkiem ar COVID-19 ārstēšana tiek nodrošināta par maksu. Tāpat viesnīcām Ēģiptē nav pienākums segt izmitināšanas izmaksas personām, kurām COVID-19 apstiprinātā pozitīvā rezultāta dēļ ir jāizolējas ilgāk nekā plānotās brīvdienas.

Pirms ceļojuma

Pirms došanās ceļojumā, lūdzam, rūpējieties par savu un ģimenes drošību, ievērojiet drošas ceļošanas procedūras, kuras noteikusi oficiālās Latvijas iestādes, apkalpojošais gaisa pārvadātājs un uzņēmējvalsts.

Līdzi jābut:

 • Ceļojuma dokumenti
 • Personas dokumenti
 • Covid-19 negatīvs PRC tests/apliecinājums vai sertifikāts
 • Veselības deklarācija

Svarīgi: Visiem, kas pamet Latviju, jāaizpilda elektroniskā veidlapa. Iegūtais QR kods būs jānorāda iekāpšanas laikā. Mēs iesakām iegādāties ceļojuma apdrošināšanu.

Ceļojumu drošība

Lidostā un lidmašīnā jāievēro higiēnas ieteikumi un instrukcijas:

 • Valkājiet maskas visās sabiedriskajās telpās
 • Dezinficējiet rokas
 • Uzturiet attālumu starp citiem pasažieriem

Svarīgi: Dažās valstīs Jums ir jāreģistrējas valdības vietnē pirms vai pēc ieceļošanas valstī. Ierodoties valstī, ir jāievēro šīs valsts iekšējie noteikumi: valkājiet maskas, kur to pieprasa, piem. pēc iziešanas no viesnīcas teritorijas. Jūsu pakalpojumu menedžeris sniegs jums pilnu informāciju par katrā valstī spēkā esošajiem COVID-19 noteikumiem