hero

Turcija

20°C

Gaisa temperatūra aprīlī


17°C

Ūdens temperatūra aprīlī

Laipni lūdzam Turcijā - zemē, kur Austrumi satiekas ar Rietumiem, kur vēsture un mūsdienu dinamika rada unikālu un burvīgu ceļojumu pieredzi. Turcija, kas atrodas Eiropas un Āzijas krustcelēs, piedāvā kultūru, ainavu un tradīciju gobelēnu, kas vilina ceļotājus no visas pasaules. 

Brīvdienas Turcijā

Brīvdienas Turcijā
Turcija aizraus Jūs ar neaprakstāmu dabas varenību un skaistumu. Dienvidrietumu piekraste lepojas ar senatnīgām pludmalēm, kristāldzidru ūdeni un burvīgiem piejūras ciematiem. Garais pastaigu maršruts "Lycian Way" piedāvā iespēju izpētīt iespaidīgas klintis, senās drupas un debeszilo jūru.
Turcijas virtuve ir bagāta ar priekpilnām sajūtām. Nogaršojiet kebabus, baudiet baklavu un turku delikateses, malkojiet tradicionālo tēju (çay) mājīgās tējnīcās. Neaizmirstiet par turku brokastīm – brīnišķīgas olīvas, sieri, tomātu mēres un svaiga maize.
Turcijas cilvēks ir sirsnīgs un viesmīlīgs. Turki vēlas dalīties savā kultūrā un tradīcijās. Iesaistieties sarunā, iedziļinieties vietējās paražās un piedalieties tējas dzeršanas rituālos, lai patiesi iepazītu šīs neticamās tautas sirdi un dvēseli.
Neatkarīgi no tā, vai jūs piesaista Turcija tās vēsturisko brīnumu, dabas skaistuma vai kulinārijas prieku dēļ, šī valsts noteikti pārsteigs jūs ar savu daudzveidību un šarmu. Tāpēc sakravājiet somas un gatavojieties neaizmirstamam ceļojumam uz Turciju, kur satiekās vēsture un mūsdienas, , lai radītu neaizmirstamu brīvdienu pieredzi. Hoş geldiniz! (Laipni lūdzam!)

Noderīga informācija

Lidojums noLatvijas: apmēram 3 stundas.
Laiks: neatšķiras no Latvijas laika.
Valūta: vietējā valūta ir Turcijas lira. Ir vērts ņemt dolārus vai eiro, jo parasti var norēķināties arī šajās valūtās. PIEZĪME: 500 eiro banknotes Turcijā nepieņem.
Valoda: turku, bet tūristu kūrortos var brīvi sazināties angļu vai krievu valodās.
Reliģija: Turcija oficiāli ir sekulāra valsts, bet 99% turku praktizē islāmu.
Iedzīvotāju skaits: 75 miljoni
Galvaspilsēta: Ankara, bet lielākā pilsēta ir Stambula (apm. 12 miljoni iedzīvotāju).
Izbraukšanas noteikumi: pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām.
Platība: 780 000 kv.m. km
Kontinents: tikai 3% Turcijas pieder Eiropai (saukta par Rumēliju vai Trāķiju) un 97% ir Āzijai (ko sauc par Anatoliju).
Ģeogrāfija: Lielākā valsts daļa ir kalnaina, augstākais kalns ir Ararats (5165 m). Turciju apskalo četras jūras: Melnā, Marmora, Egejas jūra un Vidusjūra.

Klimats Turcijā

Vidusjūras un Egejas jūras piekrastē ir karsts un sauss vasaras klimats, kas ir lieliski piemērots pludmales cienītājiem, savukārt iekšējos reģionos ir kontinentāls klimats ar karstām vasarām un aukstām ziemām, kas ir lieliski piemērotas vēsturisku vietu un dinamisku pilsētu izpētei visu gadu.

Vispopulārākās viesnīcas